DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ – WSZYSTKO CO POWINIENEŚ O NIEJ WIEDZIEĆ!

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ – WSZYSTKO CO POWINIENEŚ O NIEJ WIEDZIEĆ!

Niewiele osób wie, że pasty cukrowe stosowane były już w starożytnym Egipcie. Ówcześni ludzie rutynowo golili głowy. Taka praktyka nie tylko pomagała utrzymać higienę, ale i świadczyła o statusie społecznym. Egipcjanie wierzyli, że w naturalnych włosach kryje się zło, którego należy się pozbyć. Gładkie ciało idealnie wpisywało się zatem w kanony piękna, przez co kobiety poddawały się regularnej depilacji całego ciała. Cukrowanie jest do dzisiaj najpopularniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia w wielu krajach Bliskiego Wschodu. Jest też powszechnie uznawane za najdelikatniejsze i najzdrowsze rozwiązanie. Pasta tego typu zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. 

Dla kogo jest przeznaczona depilacja pastą cukrową?

Odpowiedź jest prosta – dla wszystkich! To wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z szybko odrastającymi, uporczywymi włoskami. Warto dodać, że metoda ta usuwa martwy naskórek bez naruszania bariery ochronnej przez co sprawdzi się na delikatnej i cienkiej skórze w miejscach wrażliwych. Niewątpliwą zaletą cukrowania są też znikome odczucia bólowe oraz brak wrastających włosków. Depilacja pastą sprawdzi się u osób w każdym wieku. 

Zalety depilacji pastą cukrową

Zalet cukrowania jest całe mnóstwo, a wiele z nich już wymieniliśmy. Pasta cukrowa jest stosunkowo tanią metodą depilacji. Nie wymaga używania dodatkowych akcesoriów, a cały proces przebiega sprawnie. To doskonała metoda dla alergików i osób ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień. Z powodzeniem pozbędziesz się nawet bardzo krótkich włosków sięgających zaledwie 1 mm. Rozwiązanie idealne na lato! Ponadto produkt łatwo zmyć zarówno ze skóry, jak i ubrań. 

depilacja pastą cukrową nóg w czarnych rękawiczkach w studiu depilacji
Depilacja Pastą Cukrową Nóg

Przebieg cukrowania

Depilację pastą cukrową wykonujemy na oczyszczonej, suchej skórze. Jakakolwiek warstwa tłuszczu czy wilgoci uniemożliwi produktowi odpowiednie przywarcie do skóry. Następnie przygotowujemy skórę przemywając ją oraz posypując talkiem. Formujemy cukrową kulkę, rozgrzewamy ją w dłoniach i nakładamy na depilowane miejsce. Na koniec usuwamy warstwę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. W przypadku depilacji na ciepło rozgrzewamy pastę, a następnie nakładamy na skórę szpatułką.

Profesjonalne podejście

Wiele osób, które na własną rękę korzysta z pasty cukrowej szybko się zniechęca. Wykonywanie zabiegu tego typu wymaga wprawy i jest znacznie trudniejsze od depilacji woskiem. Warto powierzyć swoją skórę specjalistom, którzy w odpowiedni sposób zadbają o przebieg cukrowania. Całość trwa krócej, a sam proces prowadzi do efektów, których nie uzyskamy samodzielnie. Easy Waxing to niekwestionowany numer jeden w zabiegach tego typu. Oferujemy nasza kompleksową wiedzę oraz lata praktyki żebyś mógł cieszyć się gładką skórą przez długie tygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę