Jakich błędów unikać podczas wykonania manicure hybrydowego? 

Jakich błędów unikać podczas wykonania manicure hybrydowego? 

Manicure hybrydowy powinien być wykonany jak najdokładniej, aby nie trzeba było obawiać się, iż będzie nieestetyczny lub nie utrzyma się tyle, ile jest to spodziewane.
Dobrze zrobiona hybryda powinna się utrzymać na płytce około 3 tygodni. Dlatego panie, które zaczynają przygodę z tym typem manicure przede wszystkim powinny decydować się na odwiedzanie rekomendowanych salonów, aby nie było wątpliwości, że podejmują dobrą decyzję. Jeśli zaś ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z manicure hybrydowym i samodzielnie decyduje się na jego zrobienie, to warto sprawdzić, czego na pewno należy się wystrzegać. 

manicure hybrydowy malowanie do skórek

Błędy, do jakich nie można dopuścić

Najczęściej popełnianym błędem u osób początkujących, zdecydowanych na wykonanie hybrydy jest nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Jeśli lakier już po kilku dniach lub po tygodniu jest odpryskany albo schodzi, a więc nie jest trwały, to zwykle odpowiada za to właśnie ten czynnik. Nie można wobec tego za wcześnie paznokci namoczyć oraz natłuścić. Trzeba znać wobec tego dokładność wykonania poszczególnych kroków, by takiego błędu nie popełnić. Nazbyt rozmiękczona płytka nie przyjmie bowiem lakieru tak jak należy. Nie bez znaczenia jest też dokładne zmatowienie i odtłuszczenie paznokci, z zastosowaniem cleanera. Kolejnym, równie często popełnianym błędem jest niepoprawne zmiękczanie i usuwanie skórek przed zrobieniem manicure hybrydowego. Opracowanie lub opracowanie skórek nigdy nie powinno się odbywać w pośpiechu. Poza tym, należy do tego używać specjalnego preparatu zmiękczającego i patyczka. Wtedy nie ma ryzyka, że można by się skaleczyć. Źle opracowana skórka lub skórka pokaleczona nie tylko prezentuje się nieestetycznie, ale też wywołuje ból. U kobiet, które dopiero się uczą wykonania manicure, częstym błędem jest zalewanie skórek lakierem hybrydowym. Dlatego nie należy nakładać zbyt dużo bazy pod lakier lub lakieru. Jeśli zaś zdarzy się nadmiar, należy go usunąć przy pomocy drewnianego patyczka. Inaczej manicure mógłby się za szybko pokruszyć, zedrzeć albo zejść z płytki. Trzeba również pamiętać o tym, aby na płytkę paznokcia nie nakładać zbyt grubej warstwy lakieru. Inaczej warstwa będzie się marszczyć i w efekcie, szybciej zejdzie z płytki. 

O czym jeszcze trzeba pamiętać? 

Nie bez znaczenia podczas wykonania poprawnego manicure jest czas utwardzania w lampie UV/LED. W związku z tym, zawsze należy przeczytać instrukcję, jaką zamieści producent na opakowaniu lakieru, jak i na lampie. Nigdy nie może to być zbyt krótkie albo zbyt długie. Nie jest też zalecane zmienianie kształtu paznokcia po wykonanym manicure. Piłowanie bądź obcinanie paznokci po zakończonej stylizacji spowoduje, że hybryda szybciej zejdzie w krótkim czasie. Pamiętając o tych wszystkich kwestiach, nie trzeba się obawiać, że coś zostanie zrobione źle. Warto do zrobienia manicure podejść starannie, pamiętając o kolejności wykonanych czynności. Nie mniej ważne okaże się również to, żeby dobrze ściągnąć warstwę lakieru, z zastosowaniem właściwych preparatów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę