Trwały manicure – to musi być hybryda! Jak dbać o paznokcie wykonane tą techniką?

Trwały manicure – to musi być hybryda! Jak dbać o paznokcie wykonane tą techniką?

Paznokcie hybrydowe na dobre zagościły w salonach kosmetycznych już wiele lat temu. Niektóre salony całkowicie odeszły od tradycyjnego lakieru na rzecz jego trwalszej wersji. Hybrydę cenimy za jej błysk i gładkość. Manicure wykonany tą techniką jest też zdecydowanie bardziej estetyczny i wygląda nieskazitelnie nawet z małej odległości. Ponadto lakier umożliwia nam stopniowe budowanie, wykonywanie wzorków, a nawet wyrównanie płytki paznokcia!

Każdej kobiecie zależy na tym aby efekt osiągnięty w salonie kosmetycznym utrzymywał się jak najdłużej. W końcu cenimy swój czas i pieniądze przeznaczone na zabieg. Oto wskazówki, dzięki którym twój manicure pozostanie nieskazitelny na długie tygodnie!

Manicure a obowiązki domowe

Systematyczne sprzątanie to część naszej rutyny. Niestety, detergenty to wróg numer jeden dla naszej skóry. Przesuszenia i odgniecenia potrafią uprzykrzyć życie niejednemu człowiekowi. Drażniące składniki w środkach czystości mogą zmyć lakier z płytki albo doprowadzić do nieestetycznych odpryśnięć. Częsty kontakt z substancjami tego typu nie pozostaje bez wpływu na kondycję dłoni. Warto pamiętać również o tym, że zmywanie naczyń bez odpowiedniej ochrony deformuje płytkę paznokcia.

Do sprzątania warto za każdym razem zakładać gumowe rękawiczki, które uchronią naszą dłoń przed kontaktem z wodą i innymi drażniącymi substancjami. Ta pozornie mało znacząca czynność znacznie przedłuży trwałość naszego manicure’u.

Nawilżenie receptą na piękne dłonie

Wiele kobiet wykonujących manicure regularnie zwraca uwagę jedynie na lakier nakładany na płytkę paznokci. W praktyce jednak na trwałość hybrydy wpływ ma stan całej naszej dłoni. Regularne nawilżanie kremami do rąk może czynić cuda! Rekomendujemy również olejki na skórki, które zmiękczają je i zapobiegają wszelkim zadarciom i skaleczeniom. Najłatwiej dostępnym, a zarazem bardzo skutecznym produktem tego typu jest oliwa z oliwek. Możemy śmiało zainwestować również w olejek arganowy, makadamia albo preparat z pestek z winogron. Ten ostatni nadaje się przede wszystkim do nakładania w ciągu dnia. Ma świetną wchłanialność i nie pozostawia tłustej warstwy.

Zabiegi zostaw kosmetyczne!

Lakiery hybrydowe są bardzo trwałe i nie lubią ingerencji po nałożeniu na płytkę. Odpuśćmy sobie wszelkiego rodzaju skracanie, piłowanie i zmienianie kształtu. Działania tego typu mogą doprowadzić do złamania paznokci albo do powstania nieestetycznych odpryśnięć.

Ponadto nie usuwajmy manicure’u samodzielnie. Często zdarza się, że w jakimś miejscu hybryda delikatnie odchodzi i można ją podważyć, ale pod żadnym pozorem nie powinno się jej zrywać.

Jeżeli Ty też masz problem z częstymi uszkodzeniami na lakierze hybrydowym zastosuj powyższe wskazówki, a gwarantujemy, że paznokcie pozostaną piękne i długie co najmniej przez kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę