Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy UV/LED? 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy UV/LED? 

Lampa UV/LED to podstawowy sprzęt, którego potrzebują stylistki paznokci. Okazuje się on również niezbędny wtedy, gdy przedstawicielki płci pięknej podejmują decyzję o tym, żeby samodzielnie robić manicure hybrydowy lub żelowy. Podstawowym zadaniem lampy tego typu jest to, żeby utrzymać stylizację na płytce paznokcia. Lampy do utwardzania należy wobec tego przejrzeć dokładnie, ponieważ oferty są obszerne. Można na przykład zasugerować się tym, gdzie będą one używane. 

Co jest ważne przy wyborze lampy do manicure? 

Najważniejszymi czynnikami, jakimi warto sugerować się przy doborze lampy UV/LED są rozmieszczenie diod oraz ich moc. To parametry ważne zarówno, gdy chodzi o lampy wykorzystywane w salonach, jak i te stosowane w domu. Sprawdzając oferty, z pewnością można będzie zauważyć, że lampy z tej kategorii mają przeróżne kształty. Do wykorzystania w domu rekomendowane są te, mające kształt kopuł. Mają one tak zwane lustrzane dno, pozwalające na lepsze utwardzenie manicure. Jeśli któraś z pań chce zakupić kompaktowe lampy, to może decydować się na te, jakie swoim kształtem przypominają latarkę albo mostek. Należy jednak liczyć się z tym, że będą one miały mniejszą moc i proces utwardzania płytki będzie tym samym bardziej czasochłonny. Moc jest kolejnym, nie mniej ważnym czynnikiem, ponieważ sprawia, iż proces utwardzania płytki będzie szybszy.
Natomiast, nie trzeba na własne potrzeby kupować lampy o najwyższej mocy, zwłaszcza, gdy zamierza się wykonywać wyłącznie manicure hybrydowy. Wówczas wystarczająca okaże się lampa UV/LED mająca moc 36w. W przypadku manicure żelowego – moc ta powinna wynosić od 48w. 

Funkcjonalność lampy UV/LED

Funkcjonalność lampy UV/LED jest kolejnym parametrem, jaki powinien być brany pod uwagę. Aktualnie, w hurtowniach kosmetycznych można znaleźć wiele modeli, mających rzeczywiście sporo opcji. Na użytek domowy nie trzeba jednak kupować wyjątkowo zaawansowanych modeli. Tym bardziej, kiedy ktoś zaczyna swoją przygodę z manicure,
to ważne będzie to, aby kupić lampę prostą w obsłudze. Można na przykład zdecydować się na wersję lampy z ekranem LCD albo z funkcją timera, zapewniającą wyłączenie się sprzętu po wcześniej ustawionym czasie. Dobrze będzie też podczas zakupu zwrócić uwagę na czas utwardzania. Tutaj jednak nie jest to aż tak ważny parametr, kiedy chodzi o użytek domowy. Bardziej na czasie na pewno zależy stylistkom paznokci w profesjonalnych gabinetach. Niezależnie zaś od tego, gdzie wykonuje się manicure, nie bez znaczenia pozostaje wygoda użytkowania. Łatwość obsługi lampy to priorytet dla pań uczących się wykonywania manicure. Warto też równocześnie sugerować się niezawodnością użytkowania.

To cecha, o jakiej nie można zapominać, ponieważ lampa UV/LED powinna pochodzić od sprawdzonego producenta. Jak widać, czynników, jakimi można się sugerować, jest wiele. Należy jedynie skupić się na tych, które mają znaczenie pod kątem tego, gdzie manicure będzie się wykonywało, a z pewnością nie będzie się żałować.

Więcej na https://www.neonail.pl/katalog/manicure/urzadzenia-zestawy/lampy-led/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę