Jak wykonywany jest manicure hybrydowy? 

Jak wykonywany jest manicure hybrydowy? 

Manicure hybrydowy jest bardzo często wykonywany w salonach urody. Klientki decydują się na niego ze względu, że zalicza się do praktycznych. W zasadzie już po pierwszym zabiegu każda z kobiet orientuje się, co musi być zrobione, żeby stylizacja paznokci powstała. Wszystko bowiem odbywa się według ustalonego schematu. Dlatego, jeśli też któraś z pań pomyśli na przykład w przyszłości o tym, aby samodzielnie zrobić manicure hybrydowy, to również przekona się, że nie jest to trudne. Wystarczy jedynie dysponować odpowiednim sprzętem. 

Krok po kroku – czyli perfekcyjny manicure hybrydowy

W pierwszej kolejności najważniejsze jest to, żeby posiadać wszystkie narzędzia i produkty niezbędne do zrobienia takiej stylizacji na paznokciach. Na liście znajdą się: pilniczek do paznokci, patyczki albo specjalne kopytko do usuwania skórek, bloczek polerski, waciki bezpyłowe, cleaner, baza pod lakier hybrydowy, top, lakiery hybrydowe oraz lampa do utwardzania. Jeśli już więc ma się te wszystkie przyrządy i kosmetyki, można śmiało zająć się wykonaniem manicure. Dobrze będzie mieć je odpowiednio ułożone, aby sprawnie zrobić manicure, niezależnie od tego, czy robi się go w warunkach domowych, czy w salonie. Pierwszym krokiem realizowanym w trakcie manicure hybrydowego jest opracowanie płytki paznokciowej. W tym celu używa się patyczków albo kopytka, żeby odsunąć skórki i jeśli to tylko będzie konieczne, wyciąć je. Później, używając pilniczka do paznokci paznokciom należy nadać taki kształt i taką długość, jakich się oczekuje. Warto to zrobić po dokładnym przemyśleniu i jak najstaranniej, ponieważ po nałożeniu lakieru można zniszczyć paznokcie. Po opracowaniu płytki należy zająć się jej matowieniem z użyciem bloczka polerskiego.
Po tej czynności przychodzi czas na odtłuszczanie płytki za pomocą cleanera. Dzięki temu z paznokci usuwane są wszystkie zanieczyszczenia. 

manicure hybrydowy niebieski beżowy kształt migdal

Nałożenie bazy i lakieru hybrydowego 

Po przygotowaniu płytki paznokciowej można przejść do najważniejszego etapu. Chodzi tutaj o nałożenie bazy i lakieru hybrydowego. Należy nałożyć cienką warstwę bazy na każdy z paznokci, a następnie utwardzić ją w lampie UV/LED przez taki czas, jaki jest podany przez producenta lampy. Zwykle aplikuje się i utwardza bazę po dwa paznokcie.
Po tym nadchodzi czas na najważniejsze, a więc na nałożenie wybranego lakieru hybrydowego. Najpierw kładzie się i utwardza pierwszą warstwę, a następnie drugą. Po zrobieniu takiego należy nałożyć top. Już jego cienka warstwa pozwala utrwalić kolor.
Po użyciu topu, również trzeba utwardzić go w lampie. Na sam koniec używa się natomiast jeszcze raz cleanera. Jak więc widać, żeby zrobić hybrydę, nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności. Wystarczy zapamiętać kolejność nakładania poszczególnych preparatów tuż po opracowaniu płytki paznokcia. Oczywiście, na równi ważny jest zakup odpowiednich lakierów, dopasowanych do naszego gustu. Manicure hybrydowy jest coraz popularniejszy, wobec czego nie jest dziwne, że sporo klientek salonów kosmetycznych chce się dowiedzieć, jak go robić. 

Więcej na easynails.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę